Nasz azyl

Sekłak

To właśnie w tej miejscowości w gminie Korytnica, mieści się nasz ośrodek. Jest to wieś licząca ok. 100 mieszkańców położona 70 km na północny wschód od Warszawy, 50 km na północ od Mińska Mazowieckiego. Ta niewielka osada położona jest nad rzeką Liwiec, w której nasi podopieczni chętnie zażywają kąpieli. Jest to też miejsce gdzie podczas spacerów w upalne dni mogą się nieco ostudzić nasi wolontariusze.

Opieka

Ośrodek jest czynny całodobowo, także w weekendy. Na miejscu przebywa stała obsada składająca się z 6 osób. Tutaj także są przygotowywane do procesu tymczasowej i stałej adopcji – socjalizowane (na miejsce przyjeżdża zoopsycholog), pielęgnowane i pieszczone. W razie potrzeby czworonogi są transportowane karetką dla zwierząt do przychodni weterynaryjnej.

Wolontariat

Nasz wolontariat składa się z kilkunastu osób, które w każdy możliwy weekend przyjeżdżają pomagać w ośrodku jak i wyprowadzać psy na spacery. Są to doświadczeni wolontariusze innych placówek opiekuńczych dla zwierząt takich jak schroniska, jak także „nowe” w naszym prozwierzęcym świecie osoby, które po prostu zakochały się w naszych podopiecznych i chcą czasami przyjechać wyprowadzić psa na spacer. W celu skontaktowania się z wolontariatem ośrodka prosimy o kontakt przez facebook: m.me/KundelBuryzWiejskiejDziury

Wolontariusze zazwyczaj przyjeżdżają do nas w weekendy, jak widać na poniższych zdjęciach – nie tylko w dobrą pogodę. Można odwiedzić nas także w dni robocze. Jeśli nie macie Państwo możliwości transportu prosimy o kontakt z nami lub naszym wolontariatem – często ludzie przyjeżdżający do naszego azylu mają wolne miejsca w autach i chętnie oferują swoją pomoc w dotarciu do nas.

Jak można pomóc?

W naszym azylu jest stałe zapotrzebowanie na pewne dobra rzeczowe, które zdecydowanie zbyt szybko się kończą.

KARMA BYTOWA DLA PSÓW I KOTÓW – oczywiście z wdzięcznością przyjmiemy każdy rodzaj i każdą ilość, by dobrze ją spożytkować. Większą korzyścią dla naszych podopiecznych będzie 3 kg FITMINA czy BOSCHA, niż 15 kg Chappi. 

KARMA WETERYNARYJNA DLA PSÓW – część naszych podopiecznych może przyjmować tylko i wyłącznie taką dietę, bo po innej karmie pojawiają się problemy żołądkowe. W naszych zamówieniach stale można znaleźć karmy typu Gastro Intestinal (także Low Fat), itp.

Obroże i smycze (te najchętniej długie zwykłe [nie flexi]), w tym obroże zaciskowe i półzaciskowe (nie używamy kolczatek!), podkłady higieniczne (np. SENI), mydło w płynie do dezynfekcji (w szczególności MANUSAN), woda utleniona, spirytus salicylowy, Rivanol, parafina ciekła, ubranka i kołnierze pooperacyjne, posłania, maty, maszynkę i nożyczki do strzyżenia psów, środki na pchły i kleszcze: Frontline, Bravecto, Fiprex, środki na odrobaczenie: aniprazol, drontal, transportery dla kotów, klatki kenelowe, środki do utrzymania czystości w szpitaliku – płyny odkażające typu Domestos, płyny do mycia podłogi np. typu Ajax, płyny lub proszki do prania kocy (dobrze byłoby gdyby były to proszki nieuczulające np. “E”, pollena), ręczniki papierowe lub lignina, mopy i wiadra, worki na śmieci, koce i ręczniki dla zwierząt przebywających w szpitaliku,słoma do wyściełania bud na zimę.

Jeśli ktoś z Was ma możliwość i zechciałby przekazać nam te lub inne (których tutaj nie wymieniliśmy, ale mogą nam się przydać) dobra rzeczowe, możecie najpierw skonsultować i umówić się z nami telefonicznie – 535 253 002, pisząc maila na adres [email protected]  albo zrobić wysyłkę bezpośrednio do nas:

Azyl Kundel Bury z Wiejskiej Dziury
Sekłak 15, 07-120 Korytnica

Jeśli nie wiecie Państwo co aktualnie jest potrzebne lub nie macie możliwości dostarczenia nam wyżej wskazanych produktów pocztą/osobiście – można także wspomóc naszych podopiecznych przekazując datek:

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. /o. Wyszków
42 1600 1462 1872 6154 7000 0001

tytułem: Pomoc dla zwierząt w ośrodku w Sekłaku

Dane do przelewów zagranicznych

BIC (SWIFT): PPABPLPK

IBAN: PL42 1600 1462 1872 6154 7000 0001

title: Help for animals in the shelter in Seklak

PayPal: paypal.me/pogotowiedlazwierzat (kliknięcie spowoduje przeniesienie do systemu płatności PayPal.com)

Jak do nas dotrzeć?

 

Nasz ośrodek jest położony daleko od głównych dróg. Aby do nas dojechać sugerujemy w nawigacji wpisać 07-120 Kąty, a dopiero po zbliżeniu się do Kątów, zmienić adres na dokładny – czyli Sekłak 15, 07-120 Korytnica z tego powodu, że prowadzą do nas dwie drogi – gruntowa od miejscowości Zawiszyn przez Starowolę której nie polecamy oraz utwardzona od strony DK50 – skrzyżowanie Jadów-Myszadła. Uwaga: w naszej miejscowości, podobnie jak w kilku miejscowościach obok występuje problem z zasięgiem internetu, a co za tym idzie – mogą występować zakłócenia w złapaniu sygnału GPS / ustaleniu trasy w nawigacjach korzystających z sieci.

fot. niekupujadoptuj.com, Katarzyna Adamów – pieskograf, Igor Dzikiewicz fotografia