Interwencje

Zagłodzone psy pod Łochowem

Anna i Dariusz P. którzy zagłodzili psa znęcają się także nad drugim psem jaki pozostał im na posesji. To oni zagłodzili psa. Kolejny czeka na pomoc.

Anna i Dariusz P. z jednej z wsi w gminie Łochów pod Węgrowem zagłodzili suczkę. Wyczerpana, chora i niedożywiona trafiła do „Pogotowia dla Zwierząt”. Na posesji pozostał drugi pies. Chcemy go także odebrać, ale brakuje nam dla niego miejsca. Prosimy o dom tymczasowy. Możemy go dowieść w każde miejsce w Polsce.

Małżeństwo z gminy Łochów od wielu miesięcy trzymało psa w oborze, na stosie odchodów. Zamknięte zwierzę dostawało do jedzenia suchy chleb albo kości. Jaki był skutek? Zagłodzenie psa. 9-letnia suczka o imieniu „Karina” ledwo trzymała się na nogach. Pomoc dla niej przyszła w ostatniej chwili. Z tej posesji odebrała ją Łucja Lenartowicz, która otrzymała sygnał o zagłodzeniu psa. Psiak trafił do naszego azylu wyniszczony chory i zajął ostatnie już wolne miejsce, jakie mieliśmy. Przez kilka tygodni udzielamy suczce pomocy. Jest już w dużo lepszym stanie niż w dniu interwencji. Po miesiącu opieki u nas przytyła i waży 7 kg. więcej.

Za zagłodzenie psa małżeństwo czeka sprawa karna. Zawiadomienie w tej sprawie zostało już przez nas złożone policji. Wczoraj na posesji przeprowadzimy ponowną kontrolę warunków utrzymania zwierząt, które tam pozostały: psów, bydła oraz kotów. Dokonaliśmy ich odrobaczenia i odpchlenia. Problem w tym, iż w kojcu przebywa psiak – samiec w wieku ok. 6 lat, który tak jak odebrana suczka jest zagłodzony. Silne jego wychudzenie maskuje tylko długa sierść psa. Gdy zgłosimy to do gminy – przyjedzie po tego psa schronisko w Radysach. Nie możemy oddać tam tego psa, ponieważ nie może trafić z deszczu pod rynnę. Musimy mu pilnie poszukać domu, choćby tymczasowego.

 

Państwo także mogą pomóc w ratowaniu zwierząt:

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt na: [email protected]

Środki na pomoc zwierzętom można przekazać szybkim przelewem: >> tpay.com <<

Pomóż nam na Ratujemy Zwierzaki: >> ratujemyzwierzaki.pl <<

lub na konto bankowe:

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”
Plac Pocztowy 4/6
64-980 Trzcianka

Nr konta: 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093
z dopiskiem „Ratujemy psy z interwencji”

Dane do przelewów zagranicznych
BIC (SWIFT): BPKOPLPW
IBAN: PL87102038440000170200481093

PayPal: >> paypal.me/pogotowiedlazwierzat <<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.