Interwencje

Kilkadziesiąt zwierząt w stanie agonalnym – jedna z najgorszych interwencji w naszym życiu

Zobacz także nasze inne zbiórki

Od kilku dni w Wodzisławiu Śląskim ratujemy konie i krowy, które utrzymywane są w bardzo złych warunkach. Poranione, chore, bez opieki lekarza przebywają w gospodarstwie, które znajduje się przy miejscowej rzeźni. Trzymane są na uwięzi, we własnych odchodach.

Od jakiegoś czasu dochodzą do nas informacje o tym, iż do jednej rzeźni na południu kraju mogą być dowożone zwierzęta chore. Od kilku dni tj. od 2 marca wraz z Fundacją “Pańska Łaska”, związaną z dobrostanem koni, zajmujemy się zgłoszeniem niewłaściwych warunków bytowania zwierząt w gospodarstwie przy jednej z rzeźni. Tam, z obawy przed kontrolami weterynaryjnymi, mają trafiać zwierzęta w złym stanie, a następnie mogą być przekazywane na ubój. Informacje te potwierdziliśmy za pomocą fotografii i filmów. 


Właściciele zwierząt nie widzą problemu, w tym, że zwierzęta trzymane są na betonie, we własnych odchodach, że stoją na krótkich sznurkach i nie mogą się poruszać.


mówi Krystyna Kukawska, prezes fundacji Pańska Łaska

Niektóre z koni i krów nie wstają. Powinny zostać uśpione w sposób humanitarny, a jednak czekają. Prawdopodobnie na ubój. Zwierzęta te na stan sprzed kilku dni – nie są zabezpieczone weterynaryjnie. Dopiero po kontroli pojawia się lekarz.

Koszty odbioru zwierząt, ich leczenia, dalszego utrzymania są bardzo duże (kilkadziesiąt tysięcy złotych). Dziś zamieszczamy pierwszą część materiału jaki powstał podczas interwencji. To największa akcja, gdzie spod rzeźni zabieramy chore zwierzęta. Potrzebujemy Państwa pomocy w ich ratowaniu.

Datki na ratowanie zwierząt można wpłacać za pomocą zbiórki na portalu RatujemyZwierzaki.pl lub bezpośrednio:

Nr konta:
42 1600 1462 1872 6154 7000 0001

IBAN: PL42 1600 1462 1872 6154 7000 0001
SWIFT: PPABPLPK

PayPal:
paypal.me/dlazwierzat

3 thoughts on “Kilkadziesiąt zwierząt w stanie agonalnym – jedna z najgorszych interwencji w naszym życiu

  1. Ogrom cierpienia tych Istot – nie do pojęcia! NIE wyrażam zgody na taką potworność ! Powinna być ustawa o BESTIACH ! Dla bestii, które się tego dopuściły – rzeźnik (dosłownie) i oprawcy z gospodarstw – tylko kara śmierci przez zagłodzenie! Ale przynajmniej – całkowity przepadek mienia i dożywotni zakaz zbliżania się nawet do owadów! Weterynarze – zakaz wykonywania zawodu i bardzo wysoka kara pieniężna ! Brak konsekwentnych kar – to upadek człowieczeństwa !!!

  2. Dlaczego tymi ludzmi nie zajmie sie prokuratura. Serce boli patrzac na te cierpienie biednych zwierzat ktore same nie moga sie obronic.Zbyt niskie kary sa dla oprawcow zwierzat.Krow,koni,psow i innych.

  3. Takich potworów to powinno się zabić albo zrobić im dokładnie to samo co oni robili tym biednymi bezbronnym zwierzetom,co te biedne zwierzęta są winne że tak potwornie je traktują to że ludzie jedzą ich mięso nie upoważnia nikogo do bestialskiego traktowania niech to odbywa się humanitarnie a nie bić, znęcać się i tak męczyć te biedne zwierzęta..tych gnojków to zabić i tyle a weterynarz powinien mieć prawo wykonywania zawodu bo to bezduszny gnojek i to przekupiony!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.