Interwencje

Hodowca z zarzutami za zagłodzenie zwierząt

Zobacz także nasze inne zbiórki

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białych Błotach postawili właśnie zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem dla 39-letniej Wioletty I. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że na terenie posesji w Murowańcu pod Bydgoszczą odkryliśmy makabryczne znalezisko – mieszkanka gminy Białe Błota, hodowczyni psów rasowych, doprowadziła do śmierci głodowej kilku swoich zwierząt. Przed podobnym losem uchroniliśmy cztery z nich.

Gdy dotarliśmy, nikt nie chciał nas wpuścić na posesję – właścicielka zwierząt wyszła do nas po blisko 40 minutach – twierdziła, że spała i nie nas nie słyszała. Nasza interwencja trwała wiele godzin. Kobieta w domu ma kolekcję pucharów zdobytych przez psy na zawodach – najprawdopodobniej też przez dobermana, którego szkielet znaleziono zakopany na posesji. Drugi pies został zakopany pod lodówką.

Zwłoki psów zabezpieczyła policja. Zakład Higieny Weterynaryjnej w Katowicach wydał opinię, która pogrążyła hodowczynię. Biegli patolodzy nie mieli wątpliwości, że zwierzęta padły z powodu zagłodzenia i braku jakiejkolwiek opieki nad nimi.

Podczas interwencji zabezpieczyliśmy także cztery inne psy: dobermana, akita inu, mopsa i buldożka francuskiego – te nie podzieliły losów dwóch poprzednich i obecnie mają już nowe domy tymczasowe.

Kilka dni temu Wioletta I. usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznała się do winy. Wkrótce sprawa trafi z aktem oskarżenia do sądu rejonowego. Jako oskarżyciel posiłkowy postaramy się dopilnować, aby kobieta poniosła konsekwencje swoich czynów.

Zobacz naszą relację z interwencji:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.