Nie kupuj - adoptuj! Logo
Łódzkie: W oczekiwaniu na wyrok
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 15:18    PDF Drukuj Email

Rażące warunki utrzymania psa w kojcu. Pies siedział w słońcu, we własnych odchodach.Rażące warunki utrzymania psa w kojcu. Pies siedział w słońcu, we własnych odchodach.W czwartek, 12 grudnia br. w Sądzie Rejonowym w Łęczycy odbędzie się pierwsze rozprawa przeciwko Krzysztofowi P. z Krośniewic. Mężczyzna podejrzany jest o zagłodzenie psa owczarka niemieckiego na terenie ogródków działkowych przy ul. Poznańskiej. Zwierzę przebywające w rażących warunkach i bez dostępu do wody odebrane zostało przez „Pogotowie dla Zwierząt” latem br.

Suka nie miała dostępu do wody. Była dość mocno odwodniona.Suka nie miała dostępu do wody. Była dość mocno odwodniona.Nasza organizacja po otrzymaniu zgłoszenia dokonała kontroli warunków utrzymania dla psa należącego do Krzysztofa P. utrzymującego na terenie ogródków działkowych przy ul. Poznańskiej, psa sukę rasy owczarek niemiecki, w wieku 2 lat.. Pies utrzymywany był w rażących warunkach bytowania, oklejony obornikiem, bez dostępu do wody. Dalsze przebywanie psa w tym miejscu zagraża nie tylko utracie jego zdrowia, ale także i życia. „Stella”, takie imię otrzymała odebrana suczka. Cały czas czeka na nowy dom. „Stella”, takie imię otrzymała odebrana suczka. Cały czas czeka na nowy dom. Zwierzę zostało natychmiast odebrane. -  Właściciel nie zapewnili zwierzęciu minimum warunków utrzymania, ponieważ pies nie miał dostępu do właściwego pożywienia, czego wynikiem był postępujący głód, którego niezaspokajanie spowodowało silne wychudzenie z wyraźnym zaznaczeniem wszystkich żeber i kręgosłupa – wspomina Adam Majchrzak, lekarza weterynarii.

W najbliższy czwartek, 12 grudnia w Sądzie Rejonowym w Łęczycy odbędzie się pierwsza rozprawa Krzysztofa P. czy zapadnie wyrok i sąd orzeknie odbiór psa na stałe – zobaczymy za kilka dni.