Nie kupuj - adoptuj! Logo
Wielkopolska: Skazany mieszkaniec Osieka
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 14:41    PDF Drukuj Email

Psiak w dniu zabrania utrzymywany był w rażących warunkach. Psiak w dniu zabrania utrzymywany był w rażących warunkach. Pięcioletni zakaz posiadania zwierząt, 240 godzin prac społecznych, przepadek psa i nawiązka 1500 zł. na cel związany z ochroną zwierząt – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Chodzieży. Skazano tam Jana D. z Osieka za to, iż zagłodził kilkuletniego psa. Kilka dni temu wyrok stał się prawomocny.

Właściciel z Osieka nad Notecią nie podawał psu jedzenia i wody przez wiele dni.Właściciel z Osieka nad Notecią nie podawał psu jedzenia i wody przez wiele dni. Fotografie psa po kilku miesiącach opieki nad psem po odebraniu go przez Pogotowie dla ZwierzątFotografie psa po kilku miesiącach opieki nad psem po odebraniu go przez Pogotowie dla ZwierzątO tragicznej sytuacji psiaka, który przywiązany był smyczą do drzwi budynku gospodarczego zaalarmował prawie rok temu „Pogotowie dla Zwierząt” dzielnicowy z miejscowego Komisariatu Policji. Dzięki jego zaangażowaniu pomoc dla psa przyszła w ostatniej chwili. -Jana D. pies nie obchodził. Zostawił go na mrozie, skulonego z zimna, bez wody i jedzenia. Organizm małego kundelka był wyniszczony na skutek chorób i niedożywienia. Zwierzę miało wystające guzy biodrowe, kości miednicy, policzalne kręgi kręgosłupa. Dalsze jego przebywanie w tym miejscu zagrażało nie tylko utracie jego zdrowia ale także i życia – mówi Iwona Lewicka, inspektor „Pogotowia dla Zwierząt” z Chodzieży, która uratowała psa. Po złożonym zawiadomieniu o przestępstwie do Sądu Rejonowego w Chodzieży prokuratura skierowała akt oskarżenia. Janowi D. zarzucono utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, wystawianie psa na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu oraz utrzymywanie psa bez pokarmu lub wody. Mężczyzna nie przyznawał się do winy. Fotografie psa po kilku miesiącach opieki nad psem po odebraniu go przez Pogotowie dla ZwierzątFotografie psa po kilku miesiącach opieki nad psem po odebraniu go przez Pogotowie dla ZwierzątPodczas rozprawy w sądzie jednak zmienił zdanie i wraz z Sądem i oskarżycielem posiłkowym z „Pogotowia dla Zwierząt” uzgodnił karę. Wyrok to pięcioletni zakaz posiadania zwierząt, 240 godzin prac społecznych, przepadek psa i nawiązka 1500 zł. na cel związany z ochroną zwierząt. Dodatkowo przez 30 dni wyrok ogłoszony zostanie na tablicach Urzędu Miejskiego w Wyrzysku.

Teraz pies będzie mógł trafić na stałe do nowej rodziny. Na taka chwilę „Pogotowie dla Zwierząt” czekało wiele miesięcy.