Nie kupuj - adoptuj! Logo

Na skutek złożonych zawiadomień o popełnieniu przestępstw przeciwko zwierzętom członkowie „Pogotowia dla Zwierząt” codziennie uczestniczą w rozprawach karych lub administracyjnych dotyczących odebranych zwierząt. Nie jest sztuką bowiem odebrać zwierzę, lecz doprowadzić do takiego stanu, by uratowany pies kot czy koń nie trafił z powrotem do oprawców. Łódzkie: W oczekiwaniu na wyrok
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 15:18    PDF Drukuj Email

Rażące warunki utrzymania psa w kojcu. Pies siedział w słońcu, we własnych odchodach.Rażące warunki utrzymania psa w kojcu. Pies siedział w słońcu, we własnych odchodach.W czwartek, 12 grudnia br. w Sądzie Rejonowym w Łęczycy odbędzie się pierwsze rozprawa przeciwko Krzysztofowi P. z Krośniewic. Mężczyzna podejrzany jest o zagłodzenie psa owczarka niemieckiego na terenie ogródków działkowych przy ul. Poznańskiej. Zwierzę przebywające w rażących warunkach i bez dostępu do wody odebrane zostało przez „Pogotowie dla Zwierząt” latem br.

 
Wielkopolska: Skazany mieszkaniec Osieka
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Poniedziałek, 09 Grudzień 2013 14:41    PDF Drukuj Email

Psiak w dniu zabrania utrzymywany był w rażących warunkach. Psiak w dniu zabrania utrzymywany był w rażących warunkach. Pięcioletni zakaz posiadania zwierząt, 240 godzin prac społecznych, przepadek psa i nawiązka 1500 zł. na cel związany z ochroną zwierząt – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Chodzieży. Skazano tam Jana D. z Osieka za to, iż zagłodził kilkuletniego psa. Kilka dni temu wyrok stał się prawomocny.

 
Wójt gminy Herby porzucił psa
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Niedziela, 08 Grudzień 2013 12:28    PDF Drukuj Email

Fragment zawiadomienia o wszczęciu postępowania przeciwko wójtowi. Fragment zawiadomienia o wszczęciu postępowania przeciwko wójtowi. Porzucenie chorego psa zarzucają Romanowi Banduchowi wójtowi gminy Herby działacze „Pogotowia dla Zwierząt”. Włodarz gminy od lat na bakier jest z realizacją zadań wynikających z „Ustawy o Ochronie Zwierząt”. W sprawie policja wszczęła już dochodzenie.

 
Trzcianka: Prokuratura powołuje biegłego [FILM]
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Niedziela, 08 Grudzień 2013 12:05    PDF Drukuj Email

Stado wychudzonych koni w Stefanowie podczas karmienia. Stado wychudzonych koni w Stefanowie podczas karmienia. Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Trzciance powołała biegłego z dziedziny choroby i rozród koni,. Ma on wydać opinię na temat stada zagłodzonych koni w Steafanowie gm. Krzyż Wielkopolski. Ponad 80 koni odebrało opiekunom „Pogotowie dla Zwierząt”. Opinia ma być znana za kilka tygodni.

 
Zarzuty za zagłodzenie koni
Wpisany przez Igor Dzikiewicz    Poniedziałek, 02 Grudzień 2013 11:45    PDF Drukuj Email

Na fotografii od lewej mężczyźni, którzy otrzymali zarzuty: John B. ( z lewej) oraz Piotr P. (z prawej)Na fotografii od lewej mężczyźni, którzy otrzymali zarzuty: John B. ( z lewej) oraz Piotr P. (z prawej)

Zarzut znęcania się nad 64 końmi z Posadowa gm. Lwówek usłyszeli w miniony poniedziałek, 25 listopada br. Piotr P. oraz John B. Pierwszy to zarządca stadniny koni, drugi to właściciel zwierząt. Obaj pojawili się w obecności adwokatów, nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Odebrane zwierzęta pozostają pod opieką „Pogotowia dla Zwierząt”.