Nie kupuj - adoptuj! Logo
O nas

Poznajcie nas!

Do zrobienia jest bardzo wiele, dlatego istnieje "Pogotowie dla Zwierząt". Rzecz jasna nie trzeba działać pod egidą żadnej organizacji, aby robić swoje. Stowarzyszenie posiada jednak większe prawa i możliwości.

Początkowo kilkoro spośród nas należało do lokalnego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W 2001 roku zapadła decyzja ówczesnych władz koła, aby zarejestrować własne stowarzyszenie. Tak powstało Towarzystwo Pogotowie dla Zwierząt, które później stało się Pogotowiem i Strażą dla Zwierząt, a teraz - Stowarzyszeniem "Pogotowie dla Zwierząt".

Jest nas niewielu - kilkadziesiąt zapisanych osób, natomiast aktywnie działających - kilkanaście. Mamy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, pracujemy lub uczymy się. Borykamy się z brakiem pieniędzy na nasze przedsięwzięcia, wciąż składamy się między sobą. Jednak sukcesy mamy ogromne! Jesteśmy dowodem na to, że chcieć to móc! Jeśli w każdym powiecie znalazłaby się taka grupa osób, Polska miałaby szansę na dorównanie bardziej rozwiniętym krajom we właściwym traktowaniu zwierząt.

Dlaczego właśnie zwierzęta? Bo są bezbronne, a człowiek czasem potrafi być tak okrutny... Cierpią w milczeniu, nie potrafią krzyczeć, domagać się swoich praw… Kiedyś człowiek w swej pysze, chcąc panować nad wszystkim, udomowił zwierzęta. Powinien być więc za nie odpowiedzialny, a w podzięce, że nam pomagają, bronią, dają pożywienie - traktować je z szacunkiem i chronić.

Czasem ludzie zarzucają nam, że zajmujemy się właśnie zwierzętami, a nie czymś, kimś innym… Kogoś, kto pomaga innym tak naprawdę, z potrzeby serca - nigdy nie będzie raziło, że pomagamy zwierzętom. Bo nie jest ważne, komu się pomaga - zwierzętom czy ludziom. Ważne, że ma się odwagę to robić, na przekór wszystkiemu.

Jeśli chcesz pomóc potrzebującym zwierzętom, zostań członkiem Pogotowia dla Zwierząt!

Pobierz deklarację - wydrukuj ją i podpisz, zeskanuj i odeślij pocztą ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tradycyjną) wraz z fotografią do legitymacji członkowskiej.

Kontakt z nami:

Plac Pocztowy 4/6

64-980 Trzcianka

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 513 569 791 

Dokonując wpłaty pomagasz ratować kolejne zwierzęta

Bank PKO BP S. A. w Czarnkowie - 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093


Dane do przelewów zagranicznych

PL BPKOPLPW 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093