Nie kupuj - adoptuj! Logo

Nasze aktualne zbiórki:


Ratunek dla "Kozła"

Wczoraj na numer interwencyjny Pogotowia dla Zwierząt zgłosiła się pani z miejscowości Kozły w gminie Tłuszcz. Jej prośba była dramatyczna – „Na moją posesję przybłąkał się pies w typie owczarka niemieckiego, jest brudny, wychudzony i powłóczy nogami, a właściwie praktycznie nie chodzi – wczołgał się do mojej stodoły”.

Na miejsce od razu wysłaliśmy patrol interwencyjny „Pogotowia”. Zgłaszająca wcześniej przykryła psa słomą znajdującą się w stodole, dała mu pić i jeść lecz psiak nie miał siły, aby nawet tego spróbować. Na miejscu nasi inspektorzy stwierdzili, że pies nie ma siły chodzić, żeruje na nim cała masa kleszczy, mieli podejrzenie, że mógł zostać potrącony przez samochód lub jest kolejną ofiarą babeszjozy.

„Kozioł” bo takie imię od nas otrzymał został zabrany do naszej przychodni weterynaryjnej do Wyszkowa. Lekarze pobrali psu krew i zrobili badania. Nie stwierdzili babeszjozy, ale przy takim ogromie kleszczy podali zapobiegawczo Imizol, stwierdzili także, że pies jest odwodniony i ma anemię. Zrobili także USG, na którym stwierdzili, że pies prawdopodobnie ma guza prostaty, ma zapalenie przewlekłe trzustki oraz jest w ogólnym stanie ciężkim. Jak czytamy w karcie leczenia psiaka „Nie udzielenie pomocy w dniu dzisiejszym mogłoby spowodować zgon zwierzęcia, rokowania ostrożne”. Czworonóg w przychodni dostał także kroplówki oraz antybiotyki.

Dziś zaczęliśmy wyciągać z niego kleszcze, które praktycznie były w każdym zakamarku jego ciała. Było ich tak dużo, że przy wyciąganiu ich odchody sypały się na boki. Wyjęliśmy ich około sto. Pies ma się już troszeczkę lepiej. Wstał, coś zjadł, coś wypił. Jednak jego rekonwalescencja potrwa jeszcze sporo czasu lecz nie poddajemy się. Będziemy o niego walczyć dopóki on sam również nie przestanie.

Jak można pomóc? Wpłacając choć drobną sumę na leczenie „Kozła”. Poniżej zostawiamy dane do wpłat.

„Pogotowie dla Zwierząt”
Plac Pocztowy 4/6,
64-980 Trzcianka

nr konta: 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093 z dopiskiem „Pomoc dla Kozła”

PayPal / YetiPay: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tPay: http://bit.ly/2zAuAu5

 

Dodaj komentarz

Prosimy o stosowanie się do zasad Netykiety i nieużywanie wulgaryzmów. Komentarze poniżej poziomu nie będą publikowane.


Kod antyspamowy
Odśwież