Nie kupuj - adoptuj! Logo

Nasze aktualne zbiórki:


Sulejówek nie pomógł rannemu psu

Władze Sulejówka kolejny raz nie pomogły psu, który ucierpiał w wypadku drogowym. Do zwierzęcia kolejny raz musiało jechać Pogotowie dla Zwierząt. Zdążyliśmy w ostatniej chwili. Psiak jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Do zdarzenia doszło dziś ok. godziny 17.00 w pobliżu stacji benzynowej w Sulejówku przy ul. Okuniewskiej. Nagle na ulicę wyleciał pies i wpadł wprost pod koła kierowcy, który akurat jechał tym odcinkiem drogi. Zwierzę dość mocno zderzyło się z autem. Nie podnosiło się.

I tu zaczął się problem. Poinformowana o zdarzeniu policja przekazała numer telefonu do osoby z zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Sulejówek. Ten z kolei odesłał kierowcę auta do straży miejskiej, która dziś nie pracuje. Taka Sulejówkowi, urzędnicza spychologia. Tak, czy inaczej pies nadal pozostawał bez opieki. Po godzinie zdesperowany kierowca wezwał patrol Pogotowia dla Zwierząt.

Na miejsce podjechała grupa interwencyjna Pogotowia dla Zwierząt. Zwierzę, ok. 10 letni samiec był w ciężkim stanie. Natychmiast przewieźliśmy go do przychodni weterynaryjnej celem ratowania jego życia. Dotarliśmy tam szybko i tylko dzięki temu lekarze mogli podjąć natychmiastową akcję – psiak przeżył. Podano mu wlewy dożylne, zastrzyki przeciwwstrząsowe i sporo innych, by nie odszedł za tęczowy most. Wykonano także fotografie rtg. oraz usg. Okazało się, iż ma zwichnięte lewe biodro i prawdopodobnie trzeba będzie amputować główkę kości udowej. Ma także połamane stawy skokowe w obu tylnych kończynach i zwichnięcie w prawym śródstopiu.

Po kilku godzinach wyszliśmy z przychodni. Zapłaciliśmy za ratowanie psa 460 zł. Zwierzę czekają kolejne zabiegi. Póki co jest na lekach przeciwbólowych i kroplówkach. Jutro będziemy psiaka umawiać na operację. Pies w ogóle nie staje na kończyny, załatwia się pod siebie. Po zabiegach będzie unieruchomiony przez kilka tygodni. Będzie przebywał w klatce. Trzymajcie za niego kciuki.

 

Dodaj komentarz

Prosimy o stosowanie się do zasad Netykiety i nieużywanie wulgaryzmów. Komentarze poniżej poziomu nie będą publikowane.


Kod antyspamowy
Odśwież