Nie kupuj - adoptuj! Logo

Nasze aktualne zbiórki:


Ratujemy sześć zagłodzonych koni [FOTO]
Jedna z zagłodzonych klaczy stoi na padoku przed stajnią z której nie była wypuszczana całą zimę.Jedna z zagłodzonych klaczy stoi na padoku przed stajnią z której nie była wypuszczana całą zimę.

Potrzeba jest pomoc finansowa na leczenie sześciu bardzo chorych i zagłodzonych koni z Drążna w gminie Mrocza (kujawsko - pomorskie) . Zwierzęta zostały odebrane zagłodzone z chorobami skóry, żyły przez wiele miesięcy na własnych odchodach. Trwa walka o ich życie. W najgorszym stanie jest klacz, która się nie podnosi a w dodatku się oźrebiła. Konia wolontariusze próbowali  postawić na nogi podnośnikiem ale bezskutecznie. Pieniądze zbierane są na lekarzy, którzy od kilku dni cały czas podają zwierzętom kroplówki i leczą je.

O dramatycznej sytuacji koni „Pogotowie dla Zwierząt” poinformowano w miniony wtorek. Na miejscu potwierdzono, iż 4 konie są w stanie zagłodzenia. Inspektorzy natychmiast podjęli decyzję o ich odbiorze.

– Nie miały nic do jedzenia, nie miały dostępu do wody. Ich ciała pokryte były grzybicą. Po prostu pozostawione zostały tam na pewną śmierć. Na terenie posesji leżały także dwa martwe zwierzęta, które zmarły już z powodu wycieńczenia. Dla nich pomoc przyszła za późno.

Andrzeja P. właściciela gospodarstwa zatrzymała policja i postawiła zarzut za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas interwencji inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt odkryli także w innymi pomieszczeniu kolejne dwa konie, które mieszkaniec Drążna ukrywał. Zwierzęta były przetrzymywane w szopce w bardzo małym pomieszczeniu. – Konie są wycieńczone. Od wielu miesięcy nie otrzymywały właściwej ilości pokarmu – ocenia Krystyna Kukawska, inspektor ds. koni z Pogotowia dla Zwierząt . Organizacja zabezpieczyła także dwa źrebaki ukrywane przez gospodarza w garażu. Łącznie odebrano 6 koni. – Po przewiezieniu ich do nowego miejsca od razu rozpoczęliśmy ratowanie ich życia. Organizmy koni były mocno wycieńczone, zwierzętom podano kroplówki. – W najgorszym stanie jest klacz, która kilkanaście godzin po odbiorze urodziła źrebię. Zwierzę nie staje i wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej – mówi Sylwia Arndt z bydgoskiego oddziału Pogotowia dla Zwierząt.

Leczenie zwierząt i ich transport do tej pory wyniosło ponad 3 tysiące złotych. Lekarze muszą jednak czuwać przy nich cały czas, dlatego koszty te rosną z dnia na dzień. 

Jak można pomóc?

Prosimy Państwa o wsparcie w tym leczeniu lub o kontakt w sprawie adopcji tych koni. Uruchomiono specjalne konto na które można wpłacać środki na ratowanie 6 koni:

Pogotowie dla Zwierząt
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka

tel. 726 379 979

Nr konta: 98 8951 0009 5500 7807 2000 0060 - z dopiskiem: Ratunek dla koni


Jeden z wychudzonych koni z chorobami skóry na kilka chwil przed odebranie go właścicielowi.Jeden z wychudzonych koni z chorobami skóry na kilka chwil przed odebranie go właścicielowi.

Łącznie z posesji w Drążnie odebrano 6 koni. Wszystkie są w stanie zagłodzenia. Łącznie z posesji w Drążnie odebrano 6 koni. Wszystkie są w stanie zagłodzenia.  

Dwa roczne źrebaki trzymane w małym pomieszczeniu. Tuż za oknem obornik. Dwa roczne źrebaki trzymane w małym pomieszczeniu. Tuż za oknem obornik.

Trwają oględziny wychudzonych źrebaków. Je także odebrano Andrzejowi P.Trwają oględziny wychudzonych źrebaków. Je także odebrano Andrzejowi P.

Lekarze i inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt ratują klacz, która się nie podnosi. Koń co kilka godzin, także w nocy jest podłączany do kroplówek. Lekarze i inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt ratują klacz, która się nie podnosi. Koń co kilka godzin, także w nocy jest podłączany do kroplówek.

Ratujący zwierzę próbowali podnieść klacz na specjalnych siatkach i linach jednak bezskutecznie. Zwierzę jest zbyt słabe aby stanąć na nogi. Ratujący zwierzę próbowali podnieść klacz na specjalnych siatkach i linach jednak bezskutecznie. Zwierzę jest zbyt słabe aby stanąć na nogi.

Martwy koń, którego zwłoki leżały na posesji właściciela. Martwy koń, którego zwłoki leżały na posesji właściciela.

Andrzej K. właściciel koni nie przyznaje się do winy. Twierdzi, iż konie SA w dobrej kondycji. Andrzej K. właściciel koni nie przyznaje się do winy. Twierdzi, iż konie SA w dobrej kondycji.

 

Dodaj komentarz

Prosimy o stosowanie się do zasad Netykiety i nieużywanie wulgaryzmów. Komentarze poniżej poziomu nie będą publikowane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

 
+1 #13 krzysztof 2017-04-22 20:03
nie zawsze jest tak jak tu napisane , dlaczego nie ma zdjec z interwencji z Pinczowa , zabrano psa rasowego w idealnym stanie , a swiadek slyszal jak p.Bielawski mowil , ze z tego pociagniemy dobre pieniadze , gdzie zdjecia tego psa? co do uczciwosci tego obroncy zwierzat mam watpliwosci
Cytować
 
 
0 #12 Anna 2017-03-07 20:05
Brawo ludzie za te Wasze akcje. Może uda się wyplenić zło na tej piekielnej planecie. Podziw i szacunek dla tego co robicie na rzecz zwierząt. A tego zwyrodnialca do pierdla za okrucieństwo wobec zwierząt
Cytować
 
 
0 #11 Dawid77 2017-02-25 19:12
Mam przypadkiem wnyki - stara dobra rosyjska robota. Tego knura, ktory z siwym łbem pozował do zdjecia po zagłodzenie koni powinien w nich stać i kwiczeć bez przerwy, bez litości i iskry nadzieji. Puki chazarskie serce mu bije powinien być poddany katordze, łamaniu kości jak biedne psy na festiwalach psiego mięsa w Chinach by następnie przebić go kijem , potem obejrzeć ze skuty i patrzeć jak zdycha w męczarniach gorszych od tych jakie mengele i jego zydowski wódz hitler zgotował slowianom. Na końcu powinnismy spalić to śmierdzące cielsko by ziemi nie zatrowalo.?
Cytować
 
 
0 #10 Malgosia 2016-07-08 00:29
Co za BESTIA!!!!! To nie człowiek, to kanalia bez serca. Surowa kara dla takiego!
Cytować
 
 
0 #9 Anna 2015-04-28 00:41
Zdecydowanie sprzeciwiam się zamknięciu tego pana do któregoś z dobrze ogrzewanych, suchych i przytulnych polskich pierdli. Powinno się go wsadzić do jego własnej stajni i karmić równie oszczędnie, jak on swoje konie. Za 10 dni byłby spokój a jaka oszczędność dla podatnika!
Cytować
 
 
+2 #8 Kamil 2014-08-15 08:26
Niech lepiej sprawdzi jak konie wyglądają w dobrej kondycji! Potem niech pieprzy co chce! Za przeproszeniem z niego s***y...! Chętnie sprawdziłbym jakby on był głodzony i wtedy chyba też by stwierdził że jest w dobrej kondycji! trzeba dać mu jak najwyższy wyrok oraz karę grzywną!
Cytować
 
 
+2 #7 teresa 2014-01-06 06:30
popieprzony wsioch polski,morderca ,wbic go pasibrzucha na pal zeby cierpial,okruci enstwo straszne!!UKARA C DRANIA!!DO WIEZIENIA z NIM
Cytować
 
 
+7 #6 Wojtek 2013-07-25 09:10
Powinien dostac wyrok bezwzglednego wiezienia !!!
Cytować
 
 
+8 #5 Żanetta 2013-07-12 11:04
OKRUCIEŃSTWO!!! !! I to w województwie w którym i ja mieszkam. Powinno się głodzić i doprowadzić do takiego stanu jak te biedne koniki tego pasibrzucha! Jestem w Szoku!!!
Cytować
 
 
-4 #4 Roman 2013-06-22 09:50
dzień dobry jakiej rasy są te konie?
Cytować