Patryk vel Max

« Wróć do zwierząt do adopcji

Pilnie szukamy domu tymczasowego dla psa, który leżał ponad rok bez pomocy po wypadku samochodowym! Na Patryka trafiliśmy zupełnie przypadkiem. Szukaliśmy innego psa, po czym na jednej z posesji zauważyliśmy psiaka leżącego na gołej ziemi, przy temperaturze -10 stopni. Okazało się, że zwierzę w ogóle się nie podnosi. Kiedy zaczęliśmy go wołać, próbował wstać, ale nie był w stanie unieść się na tylnych łapach, wył z bólu, próbował przemieścić się ciągnąc tylne kończyny za sobą.

Właściciel Patryka stwierdził, że pies leży w takim stanie przeszło rok. Podobno w ogóle nie chodzi. Na pytanie dlaczego nie zabrał zwierzaka do lekarza weterynarii nie potrafił odpowiedzieć… Patryk od razu został odebrany i trafił do kliniki. Dostał kroplówki na wzmocnienie ponieważ był wygłodzony i odwodniony. Wykonano również zdjęcia rtg, które wykazały stary uraz lewego kolana. Uraz faktycznie mógł powstać około rok wcześniej ponieważ na stawie jest już spora narośl kostna.

Kolano jest zupełnie usztywnione, pies nie jest w stanie go zgiąć. Ponadto Patryk miał tak poprzerastane pazury, że wrastały się one w opuszki. Na drugi dzień skonsultowaliśmy Patryka u ortopedy, który jednoznacznie stwierdził, że łapy nie da się zoperować. Najlepszą opcją w tym wypadku byłoby usztywnienie łapy na stałe, aby Patryk mógł się na niej nieco podpierać.

Tak też zrobiliśmy, Patryk przeszedł skomplikowany zabieg usztywnienia niesprawnego kolana. W tym momencie najważniejsze jest, by pies jak najwięcej chodził i zaczął nabierać mięśni. Niestety Patryk niechętnie wychodzi nawet na króciutkie spacery, najchętniej całe dnie leżałby w domu. Pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego, który poświęci mu czas i będzie w stanie zapewnić niezbędny ruch.

W azylu mamy 100 psiaków i nie jesteśmy w stanie poświęcić Patrykowi tyle czasu, ile potrzebuje… Patryk może trafić do domu, gdzie są inne zwierzęta. Psiak ma obecnie około 2-3 lat. Kontakt: 535 253 002 adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl