Nie kupuj - adoptuj! Logo
Tutka

Gmina nie pomogła suczce ze szczeniakami Mieszkańcy gminy Sobolew w powiecie garwolińskim byli przekonani, iż skoro na ich terenie funkcjonuje schronisko dla bezdomnych psów – to bez problemu mogą tam oddać bezdomne zwierzęta.

Niestety było to złudne przekonanie. Błąkająca się od dawna suczka wymagająca natychmiastowej pomocy – nie znalazła współczucia miejscowych urzędników. Nikt nie pomógł jej nawet wtedy, gdy przemierzała ulice wsi z pękatym brzuchem i wiadomo było, iż na dniach urodzi. Psiak przeganiany przez mieszkańców zamieszkał w końcu w lesie. Tam znalazła sobie norę, w której urodziła. Mama i jej pięć maluchów pozostały same. Suczka żywiła się tym, co upolowała w lesie. Zlitowali się mieszkańcy wsi, którzy przynieśli psu budę. Tam zamieszkała cała rodzina. Gdy szczeniaki miały kilka tygodni– kolejny raz mieszkańcy zadzwonili do gminy z prośbą o pomoc. I kolejny raz odmówiono zwierzętom pomocy. Jako "Pogotowie dla Zwierząt" otrzymaliśmy informację o porzuconych przez gminę psach kilka dni temu. Z uwagi na odległość od naszej siedziby - na drugi dzień poprosiliśmy o pomoc w zabraniu tych psów przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Otwocku (bardzo dziękujemy za natychmiastową reakcję). Po kilku godzinach cała rodzinka była już bezpieczna. Wczoraj odebraliśmy je z Otwocka. Szczeniaki mają już domy tymczasowe. Ich mamusia - Tutka szuka domu, ma około 2 lat, jest mocno wystraszona i zagubiona. Przed adopcją obowiązują procedury, następnie umowa adopcyjna i zobowiązanie do późniejszej kastracji/sterylizacji psiaka.

Kontakt: 513 569 791 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.